| dikaaa a întrebat:

De cateva luni nu imi mai pot trosnii degetele.Inainte le trosneam aproape zilnic, acum nu mai pot.Ideaa este ca nu simt vreo durere in zona degetelor, sau alte probleme.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trosnitul degetelor se zice ca poate aduce reumatism. Altii zic ca nu: http://jurnalul.ro/......33387.html

| Florentina9210 a răspuns:

Tu si cu mama ce mai aveti obiceiul asta. Oameni buni la ce va ajuta asta?

| Imiplacunicornii123 a răspuns:

Pai și ce te îngrijorează? Nu este o problema! Este normal!

| coco2002 a răspuns:

De obicei degetele sau alte incheieturi trosnesc daca nu ai facut miscare de mai mult timp. Daca vrei neaparat sa iti trosnesti degetele atunci nu mai face sport( zic si eu).