| AndreiXHXHX a întrebat:

De câteva ore am observat că mă doare in partea stanga a pieptului cand inspir adânc. Menționez că Crăciunul asta am băut mult Cola si am mâncat multe dulciuri.
ULTIMUL EKG făcut a fost făcut in martie, analizele la fel (toate au ieșit bine).
Țin sa mentionez ca durerea m-a luat după ce am terminat o ceartă intensă cu ai mei.

CE AS PUTEA AVEA? AR PUTEA FI UN ATAC DE PANICĂ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ala nu e atac de panica, posibil sa ai un junghi intercostal care poate fi resimtit cateva zile sau peste 2-3 luni. Va trece de la sine.

| Violleta2022 a răspuns:

Dulciurile nu-ti afecteaza inima, dar cola ti-o poate afecta.