| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut
De câteva zile am niste dureri in partea dreapta, poate fi ficatul? Alte simptome nu am ci doar dureri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa te consulte, el stie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ficatul NU doare decat in ultima faza de cancer, inainte sa mori.

Ce te doare pe tine acum este colecistul care este inflamat si apasa pe ficat sau colonul (intestinul gros).

Tine un regim alimentar de 2-4 saptamani (fara grasimi, fara alcool, fara sucuri, fara prajeli, tocaturi, salamuri, carnati, hamburgheri) si vei fii bine.

| Freya1 a răspuns:

Poti sa ai dureri intercostale, o intindere de mușchi, probleme cu fiara etc.
Mergi lamedic.

| sammie a răspuns:

Ai făcut prea mult efort, o să îți treacă. Poți merge la doctor dacă te doare prea tare.

| aimullah123 a răspuns:

In niciun caz ficatul.
Poate fi spre exemplu colonul. Colonul face prin zona aia un unghi de 90 de grade.
Cat de severe sunt durerile?
Daca te apesi in zona aia simti durere in alta zona a abdomenului?

| 4evergentleman a răspuns:

Colonul sau vezica biliara