| SebiMihai40 a întrebat:

De cateva zile am observat ca pielea pleoapelor esti foarte uscata si de cojeste si ustura cand ating.Ma manaca foarte tare uneori si sunt nevoit sa ma scarpin apoi ma ustura.P.S.Inainte "iritatia" era pe pleoapa dar vad ca acum a aparut putin si sub ochi.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LiviuStefan a răspuns:

La medic! O.O cum adica ce faci eu plecam...

| sindromforyou a răspuns:

Du-te la farmacie si ia kanamicina unguent, mai mult ca sigur ai conjunctivita.

| SeirinaChanLiart a răspuns:

Eu îți sugerez să mergi la dermatolog pentru un consult. Poți merge si la farmacie, dar nu este la fel de sigur. Poti încerca Advantan Milk, mama a folosit, dar cum am mai zis, cel mai bine este să mergi la doctor