| Theoeljefe a întrebat:

Salut,de cateva zile ma cam doare testiculul stang, am fost la urolog a spus ca nu este nimic grav, dar mi-e frica de cancerul testicular ca numai asta am in cap, ma doare si nu imi trece. Tin sa mentionez ca nu simt un chist pe el la atingere, ce poate fi? Va rog ajutati-ma dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Durerea testiculara poate avea cauze multiple, cum ar fi varicocelul, torsiunea testiculului, epididimita sau chiar cancerul testicular. De aceea, este important ca medicul sa faca o evaluare completa pentru a determina cauza exacta a simptomelor. Daca medicul a confirmat ca nu exista cancer testicular, atunci durerea poate fi tratata prin administrarea de medicamente antiinflamatorii si aplicarea unui compresor umed. Daca simptomele persista, este recomandat sa va adresati din nou medicului