| Radandam a întrebat:

Bună seara! Vreau să vă spun că am fost ieri la doctorul de familie,nu am mai asteptat pentru o programare la urolog,daca nu stiti povestea,este vorba ca ma durea jos la testicule,in prima zi cel drept, si la urma s-a mutat la cel stang, si numai la cel stang mai simt dureri. Faza e ca m-am dus la nici 40 de ore de cand a inceput durerea, ca ma uitasem pe net, si imi era frica sa nu am torsiune testiculara.Am fost la medic,s-a uitat acolo, mi-a spus că pare un pic mai umflat testiculul stang, si mi-a spus sa iau Brufen 3 pastile pe zi timp de cateva zile, daca nu imi trece sa vin la el sa imi prescrie Zinnat(un antibiotic) probabil si altceva.In fine, credeti ca daca aveam torsiune testiculara nu isi dădea seama? adica este medic generalist, si eu traiesc cu impresia ca nu si a dat seama.Voi ce credeti? sa ma linistesc.Am luat 2 pastile de Brufen pana acum, ma mai doare testiculul stang dar o durere usoara, dar a inceput sa ma doara in partea stanga la abdomen.Va multumesc ca ati citit! Mi ar prinde bine daca m ati ajuta cu un sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa.ti faca trimitere la urolog mai bine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O infecție acolo o determină urologul cu o analiză pe care o recomandă el.