| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de cateva zile nu am facut scaun, adica am facut miscare mai mereu, am baut niste cheaiuri facute de mama cumparate de la farmacie, adica nu m-a trecut de cateva zile. este normal? nu cred ca sunt constipat...sau ma panichez degeaba? Nu stau foarte mult la calculator, mai ies cu prietenii cand am timp si, am baut lichide, REPEDE VA ROG SUNT PANICAT crying((imi este frica!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaDraguta a răspuns:

Poți manca pere, kiwi, iaurturi cu musli (recomandat Olympus).Așa mai pățesc și eu și asta fac și mă trece imediat

1 răspuns:
| Porcusorul a răspuns:

Lasa ceaiurile. Gaze ai? Daca da, atunci ia un supozitor cu glicerina sau cu bisacodil (dulcolax). Dupa ce te reglezi, trebuie sa mananci mai multe fibre si sa bei mai multe lichide.