| adyurs a întrebat:

Salut, de catevauni cand respir pe nas, simt ca si cum ar veni doar aer EXTREM de rece si mi se usuca gatul si dupa ma doare. Apa beau destula, aerul nu e uscat fiindca asa patesc oriunde m-aș duce. Ce as putea face fiindca nu mai suport senzatia de uscat si durerea din gat. DAU FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Doar un medic specialist îți poate spune cauza și tratamentul necesar. Pentru umezirea nasului poti incerca in spray cu apa de mare de la farmacii. Nu conține substanțe care sa creeze dependenta, îl poți folosi cat de des vrei, dar nu e un tratament, ci doar un fel de cale de scăpare până ajungi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai deviație de sept

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai bagă în seamă

| Alinailies a răspuns:

Pai cred ca un medic de la ORL te poate ajuta

| NevverGhost a răspuns:

Respira pe gura