| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Am o problema de mai multi ani...mi se usuca gatul si am nevoie mereu de apa. Parca am nasul uscat si aerul care il inspir se duce in gat si se usuca(gatul)
Am fost la doctor nu am rezolvat mai nimic.
Mi-a dat niste pastile pe rinita alergica si o crema. Dar nu mi-a trecut.Asta a fost acum un an.
Mentionez ca atunci cand fac baie si nasul e umed nu mi se usuca gatul.
Mai ales dimineata ma trezesc cu gatul foarte uscat. Si nu, ni respir pe gura, deoarece mi se intampla pe.tot parcursul zilei, nu numai noaptea.
Am incercat si cu spray cu sare de mare. Nimic.
Chiar nu stiu de la ce poate fi si ce sa mai facsad
Dau funda. Ajutati-ma ci sfaturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cata apa bei pe zi si cat de des?

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru Bondarel99):

Beau multa apa, deoarece mi se face sete mereu.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iuliana_Andreea_1996):

Inseamna ca poate deshidratarea e problema. Nu ar trebui sa ti se faca sete, adica ar trebui sa bei apa astfel incat sa nu astepti sa ti se fsca sete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La care medic ai fost? La medicul de familie? Dacă da, atunci recomand un set de analize complexe. Asta la o clinica privata și contra costa. Nu fac reclama, dar tocmai ce am cautat pe internet problema ta, iar la posibile cauze am găsit mai multe chestii și nu cred ca are rost sa te fac sa intri in panica cu ce am găsit eu. Pe net afli ca ai 100 de boli și nu suferi de nici una.

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru anonim_4396):

Am fost la medic ORL. Dar la stat nu la privat.

| gogu220 a răspuns:

Aşa păţeam şi eu noaptea, mă trezeam cu gâtul uscat, dar de când am cumpărat un recipient în care pun apă şi care se agaţă de calorifer nu mai am probleme.