| Safiitu a întrebat:

De ce am senzatia ca gatul meu e mereu uscat, chiar si dupa ce beau apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru ca apa nu hidrateaza tegumentele, dimpotriva le face sa se usuce mai tare. Poate ai senzatia asta din pricina ca respiri mai mult pe gura, fa exercitii sa respiri pe nas pana te obisnuiesti sa faci asta involuntar. Pentru hidratare este bine sa folosesti lapte sau sucul de la unele fructe, piersici de exemplu, sa manci mai des supe, sa ai grija sa bei suficiente lichide...

| Aliison a răspuns:

Hey! nu sunt eu in masura sa iti zic ce sa faci in acest caz, dar pot sa iti zic sa mergi la medicul tau de familie si sa ii spui ceea ce ai. Iti poate da o trimitere la un spital ca sa iti faci analize.