| blu25 a întrebat:

De cativa ani am o imensa problema cu acneea. Am fost la dermatolog insa acesta nu mi.a rezolvat problema, asa ca am incercat pe cont propriu cu zineryt, izotrexin, argila si retin A. Retin A a fost singura care a dat rezultate insa acum nu se mai gaseste. Mentionez ca sunt cosuri sub piele,care insa nu se simt la atingere, sunt un fel de pete. M.as bucura daca mi.ati putea recomanda un remediu. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Se pare ca nu sunt cosuri, dupa cum spui, sunt un fel de pete, care te deranjeaza. Cosurile se coc, au cap si pot fi stoarse, atunci cand au ajuns la maturitate.
Poate fi o problema legata de alimentatie sau poti avea niste tulburari hormonale, care pot avea asemenea manifestari.
Ar fi bine sa incerci un tratament homeopat, medicul respectiv poate sa-ti dea ceva remediu de constitutie, care ar putea rezolva problema.
Ar trebui sa folosesti ceva argila, o lingurita dizolvata intr-un pahar cu apa, pe care o pregatesti de seara si o bei a doua zi dimineata pe stomacul gol, are o actiune foarte buna asupra organismului si purifica organismul.
Incearca sa bei mai multa apa, este posibil ca, nu se pot elimina toxinele din organism si ar putea sa aiba acel efect nedorit asupra tenului tau.
Poti sa faci si ceva aburi la fata, cu ceai de musetel si putin sare, s-ar putea sa te ajute.
Multa sanatate.

| blu25 explică (pentru mariana):

Am facut infuzie cu musetel, ce.i drept am facut de vreo 4-5 ori, adica 4-5 zile. dar niciun rezultat. am incercat si ceai de purificare si acelasi rezultat. am incercat 2 produse din Italia care m.au scapat de cosurile albe si au ramas aceste pete in locul cosurilor. pot fi petele rezultatul acestor medicamente?

| mariana a răspuns (pentru blu25):

Poate fi si daca tu ai stors cosurile in zona respectiva si atunci ramane urma, nu cunosc acele produse si nu stiu cum reactioneaza organismul uman daca le folosesti.
Incearca sa mergi la un medic homeopat, poate asa iti vei gasi rezolvarea problemei.
Nu dispera, mereu se gasesc solutii noi pentru problemele pe care le avem, asa ca vei gasi si tu remediile necesare pentru a-ti curata fata.
Multa sanatate iti doresc.

| blu25 explică (pentru mariana):

Dermatologul mi-a zis ca am acnee nodulara. am folosit Retin A, asa cum am mai spus, dar acum nu se mai gaseste, a fost singura care a dat un rezultat foarte bun, dar acum nu se mai gaseste, cu ce as putea sa o inlocuiesc? multumesc.

| mariana a răspuns (pentru blu25):

Azi am vazut la publicitate la National TV, facea reclama la un nou produs CLYRO, erau 3 sticlute, ce trebuiau folosite impreuna, costul lor este de 199 lei, plus taxa de transport, poti vedea pe :www.top-shop.ro sau poti comanda la numarul de telefon:021.301.72.79.
Cei care-i faceau reclama, l-au laudat foarte mult si arata si efectul tratamentului.
Sper sa-ti foloseasca si tie.
O seara placuta si multa sanatate.

| blu25 explică (pentru mariana):

Va multumesc foarte mult. Sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| Albnegru10 a răspuns:

Incearca sa te dai cu pure control Sos de la Eveline cosmetics. Costa cam 20 de lei. Pe mine ma ajuta!