| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri, am incercat zineryt si nu e foarte eficent. mentionez ca nu e o problema grava dar e vizibila si pentru mine e si deranjanta (pe maine ) si cateva pe fata

am auzit ca e buna argila
voi ce recomandati? nu vreau raspunsuri gen,, du-te la dermatolog``, vreau ceva mai natural (ca e mai bine asa), dau fundita +vot

:* multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Joint_4006 a răspuns:

Argila da e buna, ca am incercat si eu, acum depinde de fiecare.
Daca vrei sa incerci argila nu intrerupe tratamentu fa-ti zilnic timp de o saptamana si vezi daca are vreun efect.Si nu`ti atinge fata! crede-ma ca ai sa observi diferenta! (plus sa te speli pe fata cu un sapun hidratant, sau special pentru acnee, gasesti la farmaciethinking)

4 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Cunosc si eu o spalacita care tot are cosuri si foloseste argila. Sper ca in cazul ei sa fie si eficienta.
P.S: Nu are legatura cu site-ul nostru.Multumesc!

| ana290_3374 a răspuns:

In fiecare zi dimineata si seara spalate pe fata cu apa. si nu te sterge cu prosopul ca s-ar putea sa se infecteze.

| miripurcarescu a răspuns:

Este foarte bun un exfoliant de fata, un gel pentru ten cu tentinte acneice-marca AVENE si foarte bune rezultate dau servetele cu antibiotic pentru fata cu probleme:ERIDOSIS, ce are la baza ERITROMICINA.