| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! De ce dimineața cand ma scol simt o respirație urat mirositoare la mine în gura? Oare de ce ca dentistul a spus ca nu mai am nici o carie. Pe parcursul zile nu se mai simte decât foarte puțin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Datorită refluxului gastrointestinal. Așa cum tragem "aere", la unele persoane acest proces are loc și pe esofag.
Ar trebui un consult medical la un medic specialist internist.
De asemenea, înainte de culcare nu mai mâncați nimic cu 3-4 ore. Ceai de sunătoare, mușețel să beți, neîndulcit.
Gura niciodată nu miroase dacă nu are carii, puroi, resturi alimentare.
Gura reprezintă poarta de intrare a alimentelor, dar și poarta de ieșire a refluxului gastrointestinal.

| Invictusman a răspuns (pentru romeo78):

Probleme gastro exact.
Dați răspunsuri foarte utile, se vede ca sunteți bine documentat.
Ar trebui sa fiți propus userul anului alături de userul NLS.

| romeo78 a răspuns (pentru Invictusman):

În primul rând, când răspund, spee deosebire de unii de aici, scriu chiar din propria experiență, scriu din ceea ce cunosc, nu doar copiez de pe google.
Am avut probleme medicale cu mirosul gurii și mi s-a recomandat de stomatolog să fac și analize medicale gastrointestinale.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dimineața cand ma scol simt o respirație urat mirositoare la mine în gura?"

igiena, igiena Sebi mamă!

| Frank51 a răspuns:

Bacteriile de pe limbă. Și eu mă chinui să curăț limba, dar e foarte greu pentru că ai reflexul de vomă, reușesc până la jumătate și partea din interior cam rămâne așa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bacteriile cresc in 20 de minute, tu chiar daca te speli pe dinti o sa ai pe limba si in gat. Trebuie sa te speli si dimineata

| morfeo a răspuns:

Iti cureti limba? In spatele limbi se depune o albeata care trebuie data jos