| GoguDinPascani a întrebat:

Draga, TPU imi miroase foarte rau gura si nu stiu ce sa fac, am incercat sa ma spal pe dinti regulat de 2 ori pe zi dar nimic. Dimineata miroase cel mai rau dar si pe parcursul zilei, am o carie mare intr-o masea pe partea aceea nici nu mananc de durere pentru ca ating nervul cand mestec de acolo scot resturi de mancare foarte urat mirositoare. Va rog frumos spuneti-mi ce sa fac ca sa scap de mirosul neplacut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Sustin ce zice bunny. caria produce mirosul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te la dentist, caria aia produce mirosul, poate mai ai si o infectie pe deaspura

| OoBunnyoO a răspuns:

Du-te la dentist. Cel mai probabil, caria respectiva iti creaza aceasta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie in momentul de fata este sa mergi la dentist si sa tratezi caria respectiva!