| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,de ce mă ingras? Te poți îngrășa de la nimic? Înțeleg ca nu am metabolism bun dar nu vreau sa ajung grasa. Dau funda. Nimeni nu îmi poate raspunde la intrebare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu ai cum sa te ingrasi de la nimic, te ingrasi de la lipsa de miscare si alimentatie nesanatoasa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te poți îngrășa de la nimic? Da, nimicul are multe calorii.

| relian a răspuns:

Dai funda? Da mai bine mincarea ce o bagi in tine la altii si dupa sigur vei slabi.
Te pomeni ca te ingrasi cu aer sau apa?
Nu ai metabolism bun? Asta e problema, il ai r bun? functioneaza prea bine, asa ca trebuie sa maninci f putin.

Maninci ceva ok? Daca organismul tau scoate tot din acea mincare, sau foloseste aproape tot, asta arata ca functioneaza f bine, nu ca ai metabolism rau.Metabolism rau, e atunci cand maninci si organismul nu asimileaza.

Tu ai probleme cu cantitatea bagata in burta nu cu metabolismu.Ala functioneaza prea bine.
Ca ai prefera sa functioneze mai slab, asta da, dar uite ca la cap asta stai chiar f bine.Asa ca redu tot ce bagi in gura la jumate si sigur o sa slabesti.

| gabicoo a răspuns:

De la corticosteroizi. Și nu te îngrași - te umfli. Mergi la medic.

| Ilovedinero a răspuns:

Dacă esti fată, ai 2 motive frecvente din care te poti ingrăsa.1 ai metabolism foarte incetinit
2 ai dezechilibre hormonale.Trebuie sa reduci zahărul si orice crezi ca ar mai putea sa iti provoace dezechilibrul hormonal.

| Celdrept a răspuns:

Mergi la medic nu mai pune întrebări că o să ajungi Moby Dick

| MrAM a răspuns:

Sport si alimentatie sanatoasa.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Cauta-ti un iubit caruia ii plac grasanele si ai rezolvat.

| NaomiCristina97 a răspuns:

Hei, nu te cunosc personal dar pot să îți spun că probabil ai predispoziție spre îngrășare, nu te speria daca vei tine un regim f bun vei fi sănătoasă și slaba! Toate cele bune!

| emanuelsamsaru a răspuns:

Baga salica si lasa mc-u