| Denis_8063 a întrebat:

FUNDA+VOT! cum te poti ingrasa daca ai metabolism rapid? va rog mult de tot

Răspuns Câştigător
| zazaza a răspuns:

Mananca noapteA

1 răspuns:
| Mosotti a răspuns:

Nu ai nici un metabolism rapid, mananci cat arzi, te saturi intamplator cu atat, te ingrasi simplu, in afara de ce mananci si te mentii, sa bagi Kcal in plus, si iei ca popa.
De ex daca ai 1000 Kcal in plus vei lua 4 kile pe luna.
Tu cu mancarea actuala banui ca te mentii.

Nu conteaza cand mananci, ca noaptea ca ziua, conteaza cate Kcal mananci, cel ce a zis cu noaptea a zis prost.
De exemplu 1100 Kcal sunt doua ciocolate, daca le mananci in afara de ce mananci pentru mentinere, ai 1100 K/zi, iei cam 4, 7 kile intr-o luna sigur.

Si daca faci sport, daca bagi 1100 peste cat arzi si cu sport cu tot, se intampla acelasi lucru.
Daca nu faci sport arzi cam 2200-2400 Kcal, trebuie sa bagi un 3500/zi si te aranjezi. Dupa ce ai atins kg dorite, scori surplusul si ramai acolo cu mancarea de mentinere.