| AllexXtreme a întrebat:

De ce visez numai urat? Oameni tăiați, morți, care aleargă. M-am uitat la un film horror acum o săptămână și de atunci mereu visez așa, cum pot scăpa de visele astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu te mai uita la astfel de filme daca vezi ca te afecteaza.
In al doilea rand, gandeste-te ca a fost doar un film si sansele sa vezi asa ceva in realitate sunt foarte putine.
Nu te mai gandi si o sa inceteze in timp

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu te mai uita la filme horror
2. Nu mai manca dupa ora 7 seara, ca digestia este ingreunata si iti da cosmaruri
3. Culca-te inainte de ora 10 si,
4. bea un pahar de lapte cald, inainte sa te bagi in pat

| MihaiNicu23 a răspuns:

Vezi un film de actiune sa visezi altceva.

| Matteo1234 a răspuns:

Nu poti, cum au aparut asa o sa si plece, e doar in mintea ta toata treaba, poti incerca sa nu te mai gandesti la acele lucruri sau sa faci lucruri noi care sa-ti umple mintea si in timp uiti si de oamenii morti laughing

| sabinaca a răspuns:

Poate fi si din cauza filmului horror, dar ma indoiesc ca are un mare efect asupra subconstientului tau. De obicei, in psihologie, cosmarurile sunt de fapt o manifestare a subconstientului astfel incat tu sa fii capabil sa infrunti problemele contidiene, in sensul, subconstientul iti transmite mesajul ca se poate si mai rau de atat, iar constientul se concentreaza asupra faptului ca intr-adevar problemele cu care te confrunti zilnic are "not a big deal". Puneti ordine in ganduri si incearca sa eviti stresul si zambeste, creierul poate fi pacalit cu asta.