| AlexDinTimis a întrebat:

Acum ceva vreme mi-a murit bunica si de atunci visez in continuare cu ea si alti oameni din familie dar care, sunt si ei morti. Uneori ii visez si pe cei vii la care tin foarte mult iar in visele acestea o visez si pe bunica. Sunt cam speriat. Este cumva vreun semn sau? Dau funda! Multumesc!

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Imi pare rau pentru pierderea suferita. Faptul ca te gandesti la cei dragi care au murit e un lucru cat se poate de firesc si de dureros, dar ce gandim, in subconstientul nostru visam.Nu e nici un semn rau.Azi Dumnezeu nu ne mai spune prin vise ce sa facem, ci prin intermediul Bibliei. 2Timotei3:16

| georgiana1316 a răspuns:

Nu.Ai fost afectat demoartea bunicii deoarece tineai la ea.Noaptea stropeste-ti camera cu agheazma si da-te si pe tine. Apoi vezi rezultatul.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da si tu slujbe la biserica pentru sufletele lor

| dragos9234 a răspuns:

Daca bunica ta a murit inseamna ca a murit! Nu mai exista nicaieri.
Nu este nici un semn rau/bun daca visezi ceva, orice.
Visele sunt o ''oglindire'' a ceea ce gandesti tu constinet sau inconstient.

| HueyFreeman a răspuns:

Visele sunt proiectii ale subconstientului tau in timp ce dormi. Daca iti dai seama ca visezi poti controla acel vis in ce mod vrei tu. Ele nu au nicio semnificatie, asa ca fara superstitii.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Vise nu au nicio semnificaţie pentru noi. Ele sunt rezultatul gândurilor şi sentimentelor noastre. Şi Biblia susţine această idee. Eclesiastul 5:7: Căci din mulţimea grijilor vin visele şi există atâtea deşertăciuni şi cuvinte.

| Davide22 a răspuns:

Visele in cazul tau cred ca vin din multimea gandurilor.

| alexandra281099 a răspuns:

Hei..stai linistit visele se nasc din multimea gandurilor, probabil ca te gandesti la ea..pentru ca o iubesti si nu te poti impaca cu gandulhappy

| maryuka12 a răspuns:

Pai imparteste tu ceva mancare la niste femei!