| George_Lixandru_1997 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva. Eu noaptea mereu cand dorm intr-o parte a casei am cosmaruri, intr-o parte a camerei respective, dar in celelalte 3 parti nu visez deloc urat. Nu este problema ca ma obsedeaza visele horror, ca nu prea vad, dar nu vad problema sa visez mereu urat cand ma uit in partea aceea... acolo sunt 2 camere care ma cam pune pe ganduri. sa zicem asa. nu prea ma duc singur acolo. Sfaturi, va rog?!

Răspuns Câştigător
| andreepetpu a răspuns:

Sigur. Fa-ti cruce inainte sa te culci. Incearca sa te gandesti la altceva, evita sa te uiti la acel loc. Daca nu functioneaza, se gasesc la magazinele de specialitate lumini de noapte. Le bagi in priza, iar apoi vei vedea ce repede iti dispare frica. Se gasesc tot felul de minuni care te pot relaxa. Nu uita : Gandeste-te ca nimeni si nimic nu exista in acel loc, e doar pura ta imaginatie. happy

| George_Lixandru_1997 explică (pentru andreepetpu):

Eu in fiecare seara ma rog la Dumnezeu, adica zic rugaciunea si astea... Nu e problema ca ma gandesc ca ar fi ceva acolo, ca nu este nimic dar cateodata sunt obosit si mai adorm si spre partea aceea, iar dupa ce visez cosmarul, ma trezesc si imi e foarte frica. cred ca senzatia de soc.

3 răspunsuri:
| andrutzakiss a răspuns:

In partea aceea se strang toate energiile tale negative laughing ...eu zic sa vorbesti si cu parintii tai sa le explici... si sa rezolvati impreuna

| ali_4445 a răspuns:

Vorbeste cu parintii si rezolvatiwinkinglaughing