| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, de ceva timp am in inceput sa fac treaba mare mai moale si mai des. Pe langa asta imi vine sa trag si vanturi des si inainte sa trag vantul ma cam doare burta. Stie cineva ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Evita mazărea si fasolea.
Consumă cereale în fiecare dimineață ca atare -adică fără lapte. Acestea te vor strânge la stomac.
Durerea de burtă poate să fie din pricina balonării.

Simptomele pe care le-ai spus pot fi un început de apendicita. De aceea trebuie să mergi la un consult medical neapărat. Operatia de apendicita este scurtă de durată si nedureroasă; n-ai de ce sa te îngrijorezi.
Multă sănătate!

Răspuns utilizator avertizat
| Ulmeanu_Cristian_1968 a răspuns:

Probabil doar o mica indigestie, mananca si tu ceva mai usor zilele astea si ar trebui sa iti treaca.