| MaximSpeed a întrebat:

Salut,
de cateva luni am probleme cu gazele la stomac, imi vine sa trag vanturi mereu si ma abtin sa nu le trag si ma balonez (mi se umfla burta) si ma doare burta.Este foarte stanjenitor mai ales cand sunt la liceu sau cu prietena mea sa ma abtin si sa ma doara stomacul.P.S am 18 ani. Spuneti-mi cum sa scap sau ce medicament sa iau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Incearcasa iti dai seama din ce cauza patesti asa. Poate fi vreo reactie la un aliment care iti produce aceste stari.Sunt persoane care patesc asa ceva doar de la lapte, sau chiar paine.Cu siguranta daca gasesti cauza nu vei mai avea ce sa tratezi si o sa fie bine.

| madageodragan23 a răspuns:

Am avut si eu aceeași problema...
Cand ajungi acasa intrii direct in vaie si te fortezi... cu siguranță vei reusi dar iti trebuie mai mult timp, cam 2-3 zile.