| trfsg a întrebat:

Salut.De ceva timp am o durere suparatoare de cap care este anuntata de fiecare data de tulburari de vede(vad puncte luminoaste) pentru o perioada de 15 30 min si dupa care incepe sa ma doare capul cam 2 ore sau 3.mentionez ca am si deviatie de sept si trebuie sa ma operez dar eu cred ca nu numai acesta este motivul si de aia va intreb si pe voi? Ce ar putea sa fie? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BlueButterfly24 a răspuns:

Nu sunt doctor sau ceva de aceea, ceea ce spun nu e litera de lege! Am avut aceste simptome acum ceva timp si doctorul mi-a spus ca am anemie! Am facut analizele si intra-adevar asta a fost! Durerile de cap pot sa aiba multe cauze, cel mai bine ar fi sa te duci la doctor si sa iti faci eventual niste analize! Nu prea cred ca deviatia de sept ar avea vreo legatura! Multa sanatate!