| krt0f1oR a întrebat:

De ceva timp inghit mai greu, dar de vreo saptamana am un nod in gât si o "umflatura" in zona marului lui Adam in partea de jos.Nu am fost inca la medic, dar ma voi duce. Aveți idee ce ar putea fi?
Am 17 ani, 1.8 metri și 56Kg.De mic am avut dereglari ale tiroidei, dar niciodata asa ceva.Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Cum a zis si colega, fugi la endocrinolog pentru o echografie si analize hormonale daca nu le ai facut de multicel.

| krt0f1oR explică (pentru alina2k18):

Fac analize de TSH și FT4 la fiecare 4-5 luni sau mai dest în functie se rezultat

| alina2k18 a răspuns (pentru krt0f1oR):

Pai si in functie de rezultat iei vreun tratament?

| krt0f1oR explică (pentru alina2k18):

Da,i-au novotiral, am avut probleme cu toroida de mic. Ultimele doua dati analizele au iesit in regulă, ceea ce inainte nu prea se intampla

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Consulta un medic endocrinolog. Poate fi vorba de noduli pe tiroida.