| Alexandinho10 a întrebat:

Cum mi-au apărut negii pe mâini și cum scap de ei?
Am trei negi, 2 mana dreapta și unul pe mana stânga. Cei de la mana dreapta sunt mari și scârboși...Cum scap de ei ca nu-i mai suport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Mergi la farmacie ca este o sticluta cu o solutie intr-o cutie albastra parca dar nu mai stiu cum se numeste. Cere de la farmacie.
Aceia arde.Te dai cu ea seara si pui plasturi peste.Repeti asta de cateva ori pana dispar...

| anonimg a răspuns:

1. Pe cale chirurgicală.
2. La farmacie sunt niște plasturi speciali pentru negi.
3. Rupi frunzele de la o rostopască și lichidul care va curge din ea îl pui pe negi. Va trece în 2-3 luni.

| varogsanuvasuparati a răspuns:

Poate cu o cremă sau îi lași să treacă de la sine. Eu de exemplu am avut un neg la mâna stângă și mi-a trecut așa... de la sine în vreo 3 luni.
Sau două,
Sau una, cam așa ceva.