| Warcraft1995 a întrebat:

Salut, de ceva timp noaptea aveam batai puternice ale inimii si prin asta ma refer ca nu batea repede ci doar simteam tare bataiile, ieri am patit la fel numai ca mult mai intense aproape sa lesin, am luat calciu avand in vedere ca am o lipsa de calciu destul de mare plus ca de mai bine de 1 an mananc foarte multe prajeli chiar side 2 ori pe zi ar putea fi de la colesterol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Problemele cu colesterolul apar mai tarziu peste 40, 50 de ani.
Cred ca te sperii tu. Si eu daca stau noaptea atenta, imi aud bataile inimii in tot corpul. Asta se intampla tuturor. Cred ca le auzi si te sperii. Din cauza sperieturii iti creste pulsul, iti creste ritmul cardiac si ai diverse simptome, de la greata pana la pierderea cunostintei.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea nu sta si te juca cu sanatatea asa am patit si eu, fa-ti analizele,ecografie cardiaca,ekg,tensiune,radiografie la plamani daca toate sunt ok atunci e doar panica, dar nu te opri la un singur medic mai ales la dureri de astea, zi-mi te doare intens, cat timp, cum te doare?

| Warcraft1995 explică (pentru RAY):

Pai acum doar simt bataiile atat nu ma daore nimic... a inceput de ieri am uitat sa mentionez eram cu rolele am luat o pauza m-am intins din toate incheieturile si m-a luat deodata...