| Claudiu15g a întrebat:

Ieri am avut un accident rutier si am avut atac de panica. Faza e ca de ieri am mai avut inca unul. Simteam ca ma sufoc, inima imi batea foarte tare, simteam ca imi vine cu lesin, aveam senzatie ba de frig, ba de cald. Pana acum se pare ca nu am mai avut. Dar orice miscare fac imi creste pulsul imediat si obosesc. Imi puteti recomanda ceva? Am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Idea e sa incepi cu pasi mici, indreaptati atentia care lucrurile, activitatile placute; observa de unde anume apar acele simptome, in ce moment, ce ganduri ai atunci cand se manifesta, ce eveniment te duce in acea stare; citeste pe internet despre ce descoperi, citeste, uitete la documentare despre;
cum ziceam la inceput, pasi mici, metaforic vorbind dupa ce treci de un soarice, un iepure, un caine, un lup, vei putea sta fata in fata cu un urs si sa observi solutii de a trece mai departe

https://vimeo.com/25068321

| Florentina9210 a răspuns:

Mergi la un medic.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Un medic psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, un medic. happy

| AdelinaRuss a răspuns:

Ai putea chema un doctor