| Bοgdαη a întrebat:

De vreo 2 saptamani ma doare zilnic burta in partea stanga-jos, am diaree, bolboroseli, ma doare in zona inimii cam tot timpul si apar pulsatii in burta!
Ce poate sa fie? Mi-e cam frica. Nu as vrea sa merg la medic pentru ca nu am timp.
Multumesc! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LolaGirl a răspuns:

N-ai copile cancer stai linistit, nu se face asa usorlaughing Eventual ai colon iritabil cam asta explica simptomele.Pai de ce nu manaci fructe si legume? De aia tie rau mai! Mananci carne multa?
Ar trebuii sa tii dieta, sa manaci usor, fara carne, CU multe fructe si legume, apa.Incearca ca e bine pentru tine in general!

11 răspunsuri:
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Du-te urgent la medic. Simptomele descrise de tine sunt de apendicita.

| Bοgdαη explică (pentru MihaiEdy1993):

Eu stiam ca apendicita e in partea dreapta! Ai avut aceleasi simptome si a fost apendicita?

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Bοgdαη):

SIncer sa fiu eu nu am avut apendicita. Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic ca noi astia de pe TPU nu ne pricepem bine.

| Xoniaa a răspuns:

Buna! Ar fi posibil sa fie apendicita, du-te urgent la medic, nu mai sta pe ganduri ca se poate agrava

| LolaGirl a răspuns:

Nu e apendicita! DOAMNE e in parte dreapta! Cand te doare in partea stanga e colonul! Mananci sanatos? De obicei doare atunci cand e prea intoxicat cu mancare nepotrivita! Ai vazut la tv reclama aia cu colon help? Pentru asta este sa te detoxifici de chimicale si chestii, dar poti si fara.
Cu durerile la inima nu stiu ce sa spun poate esti stresat ca zici ca nu ai timp ..Cati ani ai?

| Bοgdαη explică (pentru LolaGirl):

Am 17 ani si mananc cam tot ce manaca romanul mai putiin fructe si legume!
Am pus intrebarea asta deoarece ma bate gandul ca as avea cancer de colon (in metastaze deoarece am dureri).
Ce parere ai? As putea avea asa ceva? Sau cat tine durerea in metastaze la cancer?

| Bοgdαη explică (pentru LolaGirl):

Va multumesc frumos! Chiar ma-ti scapat de o mare grija big grin!
Stiu ca suna amuzant ca am cancer dar au fost cazuri big grin!
Multumesc inca odata! O sa incerc o dieta!

| LolaGirl a răspuns (pentru Bοgdαη):

N-ai copile cancer stai linistit, nu se face asa usorlaughing Eventual ai colon iritabil cam asta explica simptomele.Pai de ce nu manaci fructe si legume? De aia tie rau mai! Mananci carne multa?
Ar trebuii sa tii dieta, sa manaci usor, fara carne, CU multe fructe si legume, apa.Incearca ca e bine pentru tine in general!

| LolaGirl a răspuns:

Din pacate nu pot sa folosesc caps lock ul in tot commentul meu.
Apendicita e in partea dreapta jos, in partea stanga jos avem colonul oameni buni! NU mai speriati oameni degaba cu nestiinta voastra!

| LolaGirl a răspuns:

Oamenii#

| LolaGirl a răspuns:

Am vazut ca mi-ai raspuns la notificari dar cand intru sa vad ce nu mai merge..mai astept

| iamyours95 a răspuns:

In partea stanga jos....hm, nu cred ca e apendicita, dar oricum nici ceva bun nu e. poate fi o infectie produsa de un microb in sistemul tau digestiv. Fa-ti un ceai de menta cu musetel si mergi la farmacie sau la medic, fiindca ai nevoie de antibiotice, medicamente ce trebuie luate doar dupa sfatul medicului sau al farmacistului. Si esti predispus si la deshidratare, nu uita sa consumi lichide.