| Marko_7130 a întrebat:

Salut, de ceva vreme am o tuse care nici acum nu mi-a trecut. de vreo 2 luni si ceva am aceasta tuse. si inainte acum vreun an si ceva mai tuseam asa mult. o perioada de timp mare. si pe urma mi-a trecut, dar acum tusesc cam de vreo 2 luni si ceva, nu tusesc mereu, ma apuca cateodata. de multe ori dimineata tusesc mai mereu, cateodata simt ca am si par in gura cand tusesc.

Puteti sa imi recomandati niste pastile bune sau un sirop bun? Am vazut pe undeva ca ar fi bun siropul homeopat Stodal, sa ma avant sa il iau pe acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Ca tusea să dispară trebuie să te tratezi naturist.
Medicamentele și siropurile sunt cu chimicale care fac rău.
Du-te la plafar și cumpără sirop de brad și sirop de la hipocrate cu ce aromă vrei.
Și eu am tușit perioadă de 2 luni. Am luat 3 săptămâni siropurile și mi-a trecut. Am luat și miere de albine de 2-3 ori pe zi.

Sper că îți treacă!
Numai bine!

| iulia7621 a răspuns:

Mama mea tusea mai mereu cand o apuca tusea nu se mai oprea si i-a spus cineva sa cumpere tinctura de busuioc
poti sa iei si tu dar nu e prea pun la gust mama il lua pe o lingurit cu zahar punea 3picaturi
sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vindecarea completa a tusei dureaza ceva vreme. Bea in fiecare seara inainte de culcare timp de o saptamana un ceai caldut de cimbru. (o lingurita cimbru la o cana clocotita de apa)

| lena_9390 a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii examinat de un medic ftiziatru pentru o diagnoza corecta si un tratament corespunzator...