| AndFoc a întrebat:

Am si eu o problema, in luna iulie am racit si credeam ca nu e nimic grav am stat 2 zile fara sa iau nimic, apoi am fost la medic. Am primit un tratament, insa am ramas cu o tuse groaznica, m`am intors la acelasi medic ( cel de familie) mi-a mai dat un tratament si nimic, dupa care mi-a dat o trimitere la spitalul de copii, a spus ca se aude ceva la plamani dar sa aflu si alta parere. M`am dus la spital, cam la o jum de ora dupa ce m`a trimis, iar medicul de acolo nu a auzit nimic la plamani. Am facut o raza la plamani si nimic, mi-a dat un sirop pentru tuse seaca doar ca sa nu zic ca nu`mi da nimic. Dupa ce am terminat siropul se observa o ameliorare a tusei, insa ea inca exista. Mai tuseam putin in fiecare zi, dar n`am mai revenit la medic dupa ce am primit replica "Pai nu stiu ce ai" (aici e greseala mea ca nu m`am mai dus). In octombrie la inceput acea tuse care ma tinea din iulie a inceput sa fie din ce in ce mai groaznica, mai aveam si febra si m`am dus la medic, mi-a dat iar tratament, iar pe timpul tratamentului imi era mai rau, tuseam mai tare, imi curgea si nasul, faceam febra si aveam dureri de cap zilnice, iar cand am terminat tratamentul incepusem sa ma simt mai bine, chiar credeam ca mi-a trecut, desi inca ma tinea acea tuse cand si cand. M`am intors la medic pentru un control, mi-a zis "acum esti mai bine" ( a afirmat, nu m-a intrebat) si mi-a mai dat cateva pastile din acelea pentru inflamatii in gat si niste vitamine. Problema e urmatoarea, de 2 zile a aparut aceeasi tuse groaznica. Nu stiu ce sa mai fac si nici macar ce am nu stiu... straight face Si am scris tot romanul asta aici pentru a primi un sfat un legatura cu ce pot face. Nu de alta insa cred ca daca ma mai duc odata sa`mi mai spuna "Pai nu stiu ce ai" ori o sa raman cu impresia ca sunt extraterestru, ori ajung la nebuni laughing si pe langa asta sunt cam satula sa iau pastile cu pumnul. Multumesc kiss!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| voiosul25 a răspuns:

Pentru tuse eu iti recomand sa-ti faci niste ceai de tei cu menta(dar sa fie naturale nu cumparate de prin nu stiu ce market) si sa incerci sa-l bei un pic mai fierbinte la mine a mers de fiecare data! Acum depinde si de organism oricum tu poti sa incerci nu te costa nimic! Bafta!winking

1 răspuns:
| Danysan a răspuns:

Ceai de Tei sau Musetel o sa te linisteasca-Si mergi si la alti medici -Nu e oki -daca ai ceva la Plamani?