| SuntMidu a întrebat:

Salut! De ceva vreme simt o bătaie ciudată de inima când stau in pat, cel puțin doar atunci o simt. Efectiv se oprește inima pentru o secunda, apoi bate de 2-3 ori cat de cat încet, dar sunt lovituri puternice, iar apoi revine la normal cu un puls puțin mărit. Ideea e ca nu amețesc sau obosesc de la aceste bătăi, dar is frecvente când stau în pat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Taetae58 a răspuns:

Salut,e din cauza ca ti se relaxeaza coprul iar asa zisa "bataie ciudata"e pentru ca iti face o pauza ceea ce e natural.Aceeasi problema o aveam si eu si am consultat cred ca 5 medici cardiologi care mi-au zis ca e totul ok in urma constulatiilor si ca e ceva natural mai ales dupa o zi plina

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ți se pare.
La cardiolog.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un cardiolog. Poate sa fie doar o lipsa de vitamine sau chiar tahicardie.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Du-te la un cardiolog. Cu inima nu-i de speculat, ghicit sau de joacă.