| Silviu123123 a întrebat:

De ieri am inceput sa fac exercitii pentru biceps sitriceps, un program mai pe inteles. Am facut cam peste limite apoi a doua zi nu mai puteam indoi bratele sau sa le strang stau cu ele la 90 de grade! Dreapta s-a cam umflat la biceps, vena aia sta incordata excesiv iar la stanga mai putin, cred ca din cauza ca in stanga am mai multa forta decat in dreapta deoarece sunt stangaci!
Stie cineva vreo solutie? Please i need help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheRealDaniel a răspuns:

Da. este perfect normal, esti la inceput asa trebuie sa se intample, bucura-te de febra si fa pauza pana iti trece. stii ca nu trebuie lucrata aceeasi grupa de muschi in fiecare zi, nu? de cel mult 2 ori pe saptamana depinde de programul tau..Bafta

4 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Ai facut febra musculara, este normal pentru cei care sunt la inceput, nu este motiv de ingrijorare asta inseamna ca exercitiile functioneaza si muschii se dezvolta, depinde de cat de mare este febra poate varia pana la 3-4 zile sau iti poate terce maine. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Silviu123123 explică (pentru TheRealDaniel):

Pai la mine durerea excesiva e pe portiunea aia dintre brat si antebrat, de acolo nu pot sa-mi indoi bratele, e normal asa ceva?

| TheRealDaniel a răspuns (pentru Silviu123123):

Da. este perfect normal, esti la inceput asa trebuie sa se intample, bucura-te de febra si fa pauza pana iti trece. stii ca nu trebuie lucrata aceeasi grupa de muschi in fiecare zi, nu? de cel mult 2 ori pe saptamana depinde de programul tau..Bafta

| Aannoonniimmuull a răspuns:

Te-ai supraantrenat si ai facut febra. Ce program ai si cu ce lucrezi?

| Silviu123123 explică (pentru Aannoonniimmuull):

Am un program cu diverse exercitii. lucrez cu de toate, gen greutati, gantere etc!