| ionutflorin123 a întrebat:

Am observat la sala e un tip nu e el asa musculos dar are vena aia mare pe biceps, adica eu am 15. 54grasime corporala si putin bratele mai mare de cat el si nu mi se vede vena chiar as dori sa stiu ce exercitii exista pentru a ti afisa tare vena

15 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu are legatura cu exercitiile, ci cu procentul de grasime.

Ia un arzator de grasimi (gen hydroxicut de la muscletech) sau ceva similar.

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Am 15.57%grasime

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutflorin123):

Daca ajungi la

| EmanuelT a răspuns:

Venele le avem toți, de văzut se văd la fumători și la cei care depun foarte mult efort la sală.
Deci pentru vena de pe biceps, îți trebuie mult antrenament pentru biceps.
https://youtu.be/ab3gxVWflgU
Dacă înțelegi engleza

| Cosmin86 a răspuns (pentru EmanuelT):

Nu are nicio treaba antrenamentul. cunosc oameni care nu-si lucreaza bicepsul deloc (nu fac sala si nici tractiuni sau alt sport) si au vena perfect vizibila ca au procent mic de grasime.

Aici conteaza doar procentul de grasime, sa fie undeva

| EmanuelT a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu pentru că sunt slabi, sau fumează de mult timp? Că și eu cunosc oameni cu mai multă grasime decât mine pe biceps și lor li se vede vena

| Cosmin86 a răspuns (pentru EmanuelT):

Pai la asta ma refeream cu procentul de grasime, ca sunt slabi.

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

15% E mult?))

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutflorin123):

Pentru ce vrei tu, da.

Uite:
https://daniel-muller.nl/wp-content/uploads/2016/07/Male-1.jpg

Vezi? Trebuie sub 10%.

| ionutflorin123 explică (pentru Cosmin86):

Nu-s ca m-am uitat pe yt si recomanda sub 15%

| EmanuelT a răspuns (pentru Cosmin86):

Una e să fi slab, și alta e să n-ai multă grăsime

| ionutflorin123 explică (pentru EmanuelT):

Eu zic sa nu te amesteci in treaba asta la sala la mine am baieti care sunt solizi si au vene pe biceps ok, nu te stii se observa pe cum te exprimi despre subiectul acesta, doar te bagi si tu in seama.

| EmanuelT a răspuns (pentru ionutflorin123):

Ce zici acolo?

| ionutflorin123 explică (pentru EmanuelT):

Ce zic acolo ce au vazut dracu esti un cioflangar urat fututu de broaste moarte

| EmanuelT a răspuns (pentru ionutflorin123):

rolling on the floor))))
Ionuț 0 Româna 1