| Dav231 a întrebat:

Salut,de ieri am început să fac febra,sa tușesc tare, sa fac frisoane si sa ma doară capul.Si bunicul meu a avut aceeași problema, dar lui ia trecut.Am si vomitat,si azi tot, toata noaptea nu am dormit.Si am avut febra, dar mi-a trecut. Câteodată tușesc până îmi vine să vomit. La medic nu este deschis azi, si ma team să nu se agraveze în caz că aș avea pneumonie, ce ziceți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi o raceala. Ia pastile antivirale.

| vocea a răspuns:

Ar trebui sa treceti pe antibiotice la prescriptia farmacistului, daca nu trece mergeti de urgenta la spital este deschis non-stop, sper sa te simti maii bine.

| anamariarot a răspuns:

Mergi la urgenta, acolo sunt medicii la orice ora din zi si din noapte, indiferent ca e 1 mai, 1 decembrie, 2 ianuarie etc.