| Andra_2544 a întrebat:

HI TPU. am o problema. de ceva timp ma dor ovarele mie greata am vomitat, si astazi am febra foarte mare si multe frisoane. ce ziceti? Chist la ovare sau?

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la doctor, poate fi o infectie urinara.

| fabiola a răspuns:

O infectie pe care trebuie sa o tratezi urgent!

| mona a răspuns:

Du-te urgent la medic, nu poti sa stii daca e chist fara o consultatie/ecografie

| EvaneSScence a răspuns:

Chisturile pot sa le aiba si fete de 12 ani si fara dureri. E nevoie sa mergi la medic pentru ecograf si analize. Nu iti baga singura idei in cap.

| Smileygirl23 a răspuns:

Febra si frisoanele sunt semne ale unei infectii in organism. Du'te la medic, cel mai sigur asa, iar in urma analizelor, va stii exact ce trebuie facutbig grin insanatosire grabnicahappy

| MisterioussGirl a răspuns:

Eu zic ca e raceala. Un bun remediu este Cuminol. Se gaseste la farmacii.

| Vix999 a răspuns (pentru MisterioussGirl):

Nu mai recomanda pastile nimanui niciodata! Nu ai de unde sa stii ce efecte pot avea asupra unei persoane. Si sunt multe persoane care sunt suficient de ..naive incat sa ia asa pastile dupa ureche.

| MisterioussGirl a răspuns (pentru Vix999):

Inainte de a le lua intrebi si farmacistul evident, poate nu vrea sa mearga la doctor, odata ce a intrebat aici e evident ca se afla in cautarea altor solutii.

| Abh a răspuns (pentru MisterioussGirl):

Ii dau dreptate lui Vix999, nu poti indica unor pustani tratament cu antibiotic. Stii ca daca e alergic la el, poate muri?

| Schloss a răspuns:

Eu zic ca sigur ai o infectie si ca trebuie neaparat sa mergi la medic pentru tratament.