| dydav a întrebat:

pe 7.01. mama s-a taiat la degetul aratator de la mana dreapta la un aparat de taiat carne circular. am fost la urgente si a cusut`o deoarece nu i se oprea sangerarea, insa fara sa-i faca vreo radiografie sau ceva. au trecut 10 zile si nu i-au scos inca firele pentru ca inca ii sangereaza. problema este ca nu prea il poate indoi de la jumatate si imi spune ca este amortit varful nu o doare dar e "o senzatie foarte urata".
din cate am inteles de la asistenta dureaza mai mult pana se regenereaza nervii din varful degetului. sfaturi idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Avand in vedere situatia sistemului medical din tara noastra, nu ar strica sa mai ceara o opinie ori de la alt doctor, ori de la o clinica privata. Poate costa mai mult, dar cu sanatatea nu e de joaca...

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Recuperarea durează destul de mult. Ar fi bine să se ducă la control.

| bianca12maria a răspuns:

Daca asa ti-a zis doctor-ul asa este.

| lalabend a răspuns:

Sal bage in apa calda cu sare si salmiste usor in apa sieu am patit la fel