| Venusgirl a întrebat:

Salut, mi-au ramas pete pe fata de la acnee (pete rosii mici pe care nu le pot ascunde nici macar cu un fon de ten). Am auzit ca lamaia scoate bine petele si trateaza acneea. trebuie doar sa-ti tamponezi fata cu suc de lamaie de 2 ori pe zi. Cine stie? da rezultate ori nu? in cit timp pot sa scap de pete daca fac acest tratament in fiecare zi?

7 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Trebuie să renunti la produse acidulate, ciocolata si sa incerci suplimente pentu o functionare mai rapida a organismului. Consulta medicii.

| CatalinaMA a răspuns:

Da lamaia scoate petele, mai ales pistrui, incercat si probat ceea ce am zis. dar trebuie sa te tii de acest tratament intre 2-3 saptamani, poate chiar si mai bine. depinde de cat de grava e situatia

| xAmyx a răspuns:

Eu zic sa te duci la dermatolog. Crede-ma este mai bine asa, am patit-o.
Am avut cosuri si cicatrici, si tot asa am cautat pe internet chestii, si mi-am facut mai mult rau (au aparut mai multe cosuri), iar dupa ce m-am saturat sa le acopar cu fond de ten, pudra, etc. m-am dus la dermatolog si acum fac un tratament care chiar functioneaza. happy

| Ssiaa_Anni_1997 a răspuns:

Lamaia usuca tenul, nu recomand.
Incearca sa folosesti zilnic crema hidratanta de calitate si pentru a le acoperi foloseste corestor verde (da, verde) se gaseste sub forma de stick sau in palete, acela e pentru roseata.

| Nedelcu_Oana_1983 a răspuns:

O varianta ar fi cremele, eu folosesc de la ladys, sunt mai ieftine si mai bune.
http://bit.do/gel-curatare-antiacneic
vezi ca o sa gasesti mai multe produse acolo.

| Avram_Petre_1958 a răspuns:

Draga me si in trecut ca si acum fetele au supt p...a si are tenul frumos incearca aceasta metoda si o sa iti placa,,,, succes

| Venusgirl explică (pentru Avram_Petre_1958):

Nu mersi suge-o tu mai bine sper sa-ti placa