| Liviu321 a întrebat:

Salut, de la varsta de 3 ani sufara de strabism. Odata cu inaintarea in varsta am facut si miopie, iar acum la 18 ani nu vad sa citesc la distanta fara ochelari. Am in jur de 4 dioptrie la un ochi. Spuneti-mi va rog cat costa sa ma operez de miopie + strabism la ochiul stang si care e cea mai usoara si mai sigura alternativa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miha_6184 a răspuns:

In general o operatie de miopie la un spital foarte bun costa destul de mult si metoda o poate stabili doar medicul. Cea mai usoara ar fi cu laserul pentru ca nu dureaza mult si in aceeasi zi poti pleca acasa daca te simti bine. Insanatosire grabnica!