| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de miercurea trecuta ma doare tendonul lui Ahile, abia pot calca pe picior si mi's-a umflat ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luna a răspuns:

Mergi la un medic ortoped.Intre timp incearca sa tii piciorul ridicat pe un scaun sau chiar pe pat. Pune o compresa rece(un prosop ud sau gheata)Evita mersul.

5 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Tendinita poate indica o suferinta ortopedica sau reumatologica.

| RMihai a răspuns:

Problema lui Ahile

| piktor a răspuns:

Sfat... aaaa
mergi la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci misto ai? si pe mine ma doare ficapul vecinului.cum ma sa te doara tendonul lui ahile? il doare pe el, nu pe tine.pe tine doar sufletul te doare, de durerea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Crinu" scrie pe google imagini si ai sa vezi ce e si numai de misto nu am chef ca sunt si bolnav.