| antoantonia a întrebat:

Ieri mi-a fost rau adica am vomat si m-a durut burta. azi am observat ca am ochii galbeni. si m-a cam durut in zona ficatului. am auzit ca daca ai hepatita ai ochii galbeni. dar eu ma simt mai bine acum. dar ochii ii am galbeni. tata mi-a zis ca daca nu imi trece in 2 zile ma duce la spital. ce pot avea? si ce pot sa fac? fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca pe langa icter ai si scaune deschise la culoare si urina foarte maronie( hipercroma), prezinta-te dimineata la prima ora la un spital de contagioase fiindca ai hepatita de tip A.

| EmaS a răspuns:

Nici o clipa nu mai sta. Fugi la spital.Ai cumva urina colorata?

| AndreiGabi a răspuns:

Am patit ceva asemanator,doar ca eu aveam si febra, durere in gat, dureri de cap si dureri musculare(eu nu mi-am observat ochii...). Ficatul(cred, oricum in zona lui) ma supara ingrozitor si la fel, voma. Am fost la medic si mi-a spus ca sunt racit plus ca eu mancasem si ceva prajit in acea zi.Acum astept rezultatul analizelor.Cel mai bine este sa mergi la medic. El iti recomanda tot ce iti trebuie.

| Ionait a răspuns:

Ochii galbeni pot aparea si in urma colapsului renal. Eu spun ca ar fi mai bine sa te duci acum la doctor. In cazul unui colaps renal 2 zile sunt mult prea multe.

| NorishorPhufos a răspuns:

Parerea mea este ca nu e bine sa te lasi pe o ureche, pentru siguranta ta nu e mai bine sa te duci la un medic? :d

| alexsad a răspuns:

Eu zic sa mergi la doctor pana nu se agraveaza insanatosire gravnica big grin