| Jigokunokishi a întrebat:

Salut, de o saptamana, in anumite parti ale zilei, ma ia un fel de ameteala si simt ca un fel de pulsatii in cutia craniana, un fel de presiune sau furnicaturi. Nu o simt continuu, n-am nimic si ma ia brusc la un moment dat. Simt o presiune si pe frunte si am nasul putin infundat, dar nu iau tratament. Se poate sa fie de la o sinuzita? A avut cineva simptomele astea?
Da, da. voi merg si la doctor imediat dupa revelion, cand or sa lucreze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate fi din cauza glicemiei, presiunii atmosferice

| Ceva_Aura_1988 a răspuns:

Eu am avut simptomele descrise! Intr-adevar, in cazul meu era vorba despre sinuzita, dezvoltata datorita unei alergii. Din pacate nu am cum sa va recomand cu caldura tratamentul folosit de mine.
Ati putea incerca o infuzie cu ceai de musetel( cand stai cu capul deasupra unei oale aburinde cu un prosop pe cap) poate incepe sa ca curga nasul si va mai scutesc senzatiile proaste pana ajungeti la doctor.