| david280613 a întrebat:

Salut. Acum 3 săptămâni am fost la doctor deoarece aveam nasul înfundat și am aflat că am sinuzita, după aceea am luat un tratament pe baza de antibiotic și mai multe spray urinazale și tot mai am nasul înfundat, dar nu atât de mult, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce sa faci, ai fost la un medic deja, presupun ca la Orl ai fost nu? Acum acest medic ti a spus dupa ce ti a dat reteta domnule x ne vedem peste 2 saptamîni la control nu? Acum daca tu ai reactii adverse, mergi maine la cabinetul domnului doctor sa te consulte iar sa vada el ce rea ctii ai după ce ai luat tratamentul dat de el, ce varsta ai? Nu sta asa, mergi maine la medicul care ti a dat tratament si spune i ca nu prea te simti ok.

| david280613 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este sinuzita acuta, acum nu mă simt mai rău adică am nasul mai desfundat dar nu 100%, in unele momente e ok dar în altele puțin mai înfundat am 14 ani și nu mă doare capu sau in zona sinusurilor sau sa am flegma gălbuie sau alt simptom al sinuzitei

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru david280613):

Mersi pentru funda

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce spray ti-a dat? "Urinnazale"?
Este de urinat, sau de bagat in nas?

| Reyy11 a răspuns:

Respira pe guralaughing simplu