| InoName55 a întrebat:

Salut, de o vreme am constatat ca imi e mult mai greu sa retin anumite informatii ( legate de scoala),
Ceva medicamente pentru memorie, sau un sfat?
Multumesc Anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Încearcă niste exerciții de concentrare. Medicamentele se folosesc doar cand esti bolnav.

| InoName55 explică (pentru Donsavas):

Si ce exercitii de concentrare imi recomanzi?

| Donsavas a răspuns (pentru InoName55):

Sa ti captezi atenția învățând cum te simti tu mai bine. Capacitatea de a invata se dezvolta doar prin exercitiu. Fii inventiv!

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

MemoPlus,lecitina sau bilomag forte.Sunt bune.

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca esti un pic distrat.Nu neaparat ca nu reti da iti e gandul in alta parte si esti plictisit.
Daca ai nevoie sa inveti pentru un test, examen etc ia o lecitina inainte.