| RazvanC28 a întrebat:

Salut! De obicei pana la ce varsta se dezvolta baietii in inaltime? Am 20 si am cam stacnat la 1, 70. sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Man,uite care e treaba...
Și eu sunt in aceeași situație și crede-mă că eram și eu foarte complexat pe chestia asta.Mereu mă enervam și mă consumam pe acest subiect că eu sunt mic, iar alții sunt ditamai gloabe.
Însă, însă, am realizat cu timpul că nu înălțimea te face valoros in societate, ci alte aspecte precum comportamentul, atitudinea și altele de gen și de ce am ajuns la concluzia asta?
Simplu.De aia nu girafa,ci leul este regele junglei.
Poți să fii cat vrei de înalt,sa fii încercuit de femei, însă asta nu înseamnă că vei fi și fericit.
Fericirea, vom realiza cu timpul unii dintre noi, nu apare atunci când ai de toate, ci atunci când faci pace cu tine și te mulțumești cu cât ai, că oricum mori și nu iei nimic cu tine până la urmă.
Sa îți mai zic o faza,"esențele tari stau in sticluțe mici".Am avut niste colegi in liceu destui de înalți.Eu eram mic și pricăjit pe lângă ei, însă unde eram eu mare eram în perseverenta și voința.Mereu am căutat să ofer tot ce e mai bun din mine și niciodată nu am renunțat să lupt pentru ceea ce îmi doream, spre deosebire de multi colegi de-ai mei care nu dădeau doi bani pe viața lor, și-o iroseau inutil făcând chestii inutile.
Morala acestei mici povesti:Acolo unde alții plusează la unele aspecte, tu poți pulsa la altele și o poți face cu mult mai bine decât acei "alții"
Așa că nu te demoraliza, sigur lucrurile se vor mai limpezi până la un 23 de ani, că până atunci practic de poți dezvolta.
Chiar și așa, uite niste nume răsunătoare in industrie care sunt de succes, fie ele și scundehappy
1.Alex Velea
2.Pepe
3.Tom Cruise
4.Marius Moga
5.Martin Scorsese
Sper că te-am făcut să prinzi nițel încredere în tine! thumbs up

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru DracuIa):

19 gen

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru DracuIa):

La înălțime sau la vârsta te referi gen?rolling on the floor

| Holiday a răspuns (pentru Hyperion7):

"1.Alex Velea
2.Pepe
3.Tom Cruise
4.Marius Moga
5.Martin Scorsese"

Danny deVito, Adrian Copilul Minune...hee hee

| Hyperion7 a răspuns (pentru Holiday):

Eu am dat cazuri mai apropiate de înălțime cu el, dar da, nici dânșii nu o duc rău și nu se mai plâng de înălțime.
Totul pleacă de la mindset!

| Holiday a răspuns (pentru Hyperion7):

"Sa îți mai zic o faza,"esențele tari stau in sticluțe mici".Am avut niste colegi in liceu destui de înalți.Eu eram mic și pricăjit pe lângă ei, însă unde eram eu mare eram în perseverenta și voința.Mereu am căutat să ofer tot ce e mai bun din mine și niciodată nu am renunțat să lupt pentru ceea ce îmi doream, spre deosebire de multi colegi de-ai mei care nu dădeau doi bani pe viața lor, și-o iroseau inutil făcând chestii inutile."

Comparatia nu se face cu altii, ci cu tine, daca aveai 10 cm in plus.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru Holiday):

Nu se face, dar multi o facembig grin
Cert e că fiecare excelează la un anume capitol.Altii la înălțime,alții la succese în viața, iar alții la murit de foame.
Sa va mai zic o chestie, daca eram mai înalt sigur voiam să fiu și mai înalt, pentru că așa este omul, niciodată nu se mulțumește cu ce are! Cunosc o persoana, are 1, 85 și vrea 1, 95happy

| Holiday a răspuns (pentru Hyperion7):

De fapt, si inaltimea este importanta. Faptul ca unii cu inaltime mica au reusit, e irelevant, atata timp cat, daca aveau 10cm in plus ar fi putut realiza aceleasi lururi mai usor.

| Hyperion7 a răspuns (pentru DracuIa):

Am timp sa și cresc, și nu la înălțime mă refer.
Cât despre înălțime, am trecut și eu de ceva timp peste acest complex și parcă mi-e mult mai bine cu cât incep sa mă împac tot mai mult cu mine big grin

| Holiday a răspuns (pentru Hyperion7):

E irelevant daca iti doreai, sau nu, si mai mult. Relevant e doar ca te ajutau cativa cm in plus.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa cam dus vremea creșteri în înălțime, media e de 1, 70, deși nu vad care e problema, o iubita vei găsi

| dullcat a răspuns:

Buna.Pana la 16-18 sau inclusiv 21 in unele cazuri (mici diferente dupa 18, de mm sau cativa cm).

Eu consider ca ai o inaltime normala. Daca vrei neaparat sa pari mai inalt, poarta incaltaminte sport cu talpa groasa si imbunatateste-ti postura.

| 1234568807 a răspuns:

Pai daca ai 20 si ai 1.70 asta iti va fi inaltimea tot restul vietii

| pufulescu0o a răspuns:

Multumeste lui Dumnezeu ca ai ajuns la 20 de ani si 1, 70 inaltime! De abia acum incep greutatile, stai sa vezi cate ganduri o sa iti faci in legatura cu dimensiunile sculei sau rezistenta ei la munca " de jos "