| ojica99 a întrebat:

Salut, de putin timp cred ca sunt alergic la ceva. Dar nu imi pot da seama la ce. Imi apar niste bubie dar cam mari care daca ma scarpin cat de putin se maresc si ma mananc tare. Ele apar de obicei pe antebrat si in zona superioara a picioarelor dar si in zona superioara a fundului. Credeti ca e o alergie? Am luat 5 pastile care mi-au fost recomandate la farmacie si mi-a trecut dar observ ca acum mi-au aparut iar. Ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa mergi la un dermatolog. Nu face tratamente dupa ureche.

| alex2009 a răspuns:

Consulta un dermatolog el este cel mai in masura sa iti dea un tratament tintit.