| alexandraaaaaaaaa12121 a întrebat:

.sarmalele ingrasa? am macat astazi doar 2 atat, si fara paine..si plus ca sunt cu carne de pui si mai mult orez..si daca mananc mai incolo niste piept de pui iar mai seara branza de vaca e bine? sau e prea putin? ca eu vreau sa mi dezvolt putin muschii in zona fundului si picioarelor...am 57 de kg..la 1 70

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Esti slaba, de ce vrei sa mai slabesti?

| alexandraaaaaaaaa12121 explică (pentru pwp):

Nu vreau sa pun pe burta...si sa mananc mai bogat in proteine sa am muschi nu grasime ..sa fiu mai tonifiata

| Sup3rN0va a răspuns:

Poi daca ai mancat doar 2 nu-i mare bai. atata tot sa nu exagerezi.
Mai ales daca esti destul de slaba inseamna ca esti tip somatic ectomorf care arde grasimiile rapid deci nu trebuie sa-ti faci grij poti manca si mai multe.
I-ar daca vrei sa pui muschi cat de cat alimentatia e importanta si e bine ca mananci alimente bogate in proteine dar, daca vrei sa te dezvolti mai mult fata de cum esti trebuie sa practici si un sport.

| alexandraaaaaaaaa12121 explică (pentru Sup3rN0va):

Pai practic si un sport..saptamanal...

| Sup3rN0va a răspuns (pentru alexandraaaaaaaaa12121):

Ok e bine dupa antrenament dupa 30-50 min mananca o masa bogata in proteine si carbo.
In caz ca mai vrei idei de alimente cu proteine uite aica ---> http://calorii.oneden.com/

| tigrutacrinuta a răspuns:

Sarmalele ingrasa doar daca mananci vreo 30, deci nu tb sa-ti faci griji

| roxana19998 a răspuns:

Buna alexandra. La varsta ta ai o greutate normoponderala. Si nu iti face griji deoarece daca mananci cu prudenta poti manca orice.Deci poti manca orice dar nu exagerat de mult.

| alexandraaaaaaaaa12121 explică (pentru roxana19998):

Stiu dar mancarea asta de Craciun in general nu e sanatoasa..si se pune repede..mai ales pe burta