| BujorSerban a întrebat:

Salut, de vreo 1 an vad cateva puncte negre si cateva " pete ", am 13 ani, inca putin si fac 14, m-am mai documentat si e posibil sa am dezlipire de retina, e posibil? Nu am fost la oftalmolog. Si mai am o problema, daca ma uit la TV de la departare si are font mai mic cateodata vad in ceata, insa rar, dar cea mai mare problema sunt acele pete / puncte. Multumesc pentru timpul acordat citirii acestei intrebari!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,fii linistit ca sansele sa ai asa ceva sunt mici de tot.Dezlipirea de retina e insotita de multe alte simptome si intr-un an de zile era de mult sa ai probleme mult mai grave.Ce ai exact doar un oftalmolog poate sti, si stai linistit pentru ca nu mereu punctele negre reprezinta o boala grava, pot fi cauzate de chestii minuscule usor de tratat.Nu trebuie sa iti fie frica de medic, totul va fi bine.

1 răspuns:
| BujorSerban explică:

Credeti ca e posibil " sa mai salvez ceva"? Nu prea as vrea sa port ochelari / lentine de contact.