| Maestrul001 a întrebat:

Salut de vreo 2-3 luni mi-a picat plomba de la masea, maseaua a ramas doar cu pereti dp margine in mijloc este goala laughing este ca o " cana " acum vad k inauntra mi-a crescut o bucata de carne care sangereaza din spusele mamei mele nu este abces el sta umflat si cand ma spal pe dinti curge sange! Se poate sa fie infectie si sa se urce la cap sau sa se duca in gat?

Astept raspuns dau funda ( p.s nu m-am dus la dentist pentru k imi e frica si in + nu ma doare ca mi`- o scos nervu ala )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E posibil sa fie vreo infectie, du-te la medicul stomatolog s-o trateze, sa-ti puna alta plomba.
Te pup!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi de urgenta la un stomatolog, ca se mai poate salva maseaua, se curata si se replombeaza. Daca mai intarzii ramai fara ea si e pacat.

| Anca2999 a răspuns:

Poate fii infectie..nu prea e de joacabig grin Du-te la un dentist si vezi ce zice.

| LuMix a răspuns:

Daca e infectie se poate extinde mai departe. Dar cel mai bine te sfatuiesc sa mergi la dentist si nu-ti fie frica daca tia scos nervul