| anonim_4396 a întrebat:

Salut, de vreo 2 ore ma doare capul in spate, partea dreapta doar, si ochiul drept destul de tare, si urechea putin, ce ar putea sa fie si ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai medic de familie mergi la consultatie.

| sierra1 a răspuns:

"ma doare capul in spate, partea dreapta doar, si ochiul drept destul de tare, si urechea putin"

sună la 112, pot fi semnale ale unui posibil avc

| anonimg a răspuns:

Eu cred ca ai stat in curent mai mult de 5 minute; adica intr-o incapere unde a fost si usa si geamul deschise.
Va trece de la sine in 1-2 zile daca vei sta la caldura; dar si daca vei iesi afara trebuie sa porti caciula. Evita statul prea mult in fata ecranului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Durerea la cap se trage de la durerea oculara, recomand sa stai mai puțin pe tel ..sau s-ar putea sa te fi tras curentul

| Cosmin89321 a răspuns:

Ba,nu fi prost, nu intreba pe net. Daca nu vrei sa mergi la un medic macar vorbeste cu medicul de familie la telefon, zi-i durerile astea poate isi da seama daca e ceva grav sau nu.

| Molusca a răspuns:

Este posibil, să ai sinuzită. Îți spun acest lucru, fiindcă am avut aceleași simptome și am descoperit, că am sinuzită. Părerea mea este să te duci la doctor!

| Molusca a răspuns:

Este posibil, să ai sinuzită. Îți spun acest lucru, fiindcă am avut aceleași simptome și am descoperit, că am sinuzită. Părerea mea este să te duci la doctor sau să te duci la farmacie, spui ce simptome și vor știi, ce medicament să îți recomandare!