| UIV27 a întrebat:

Ma doare partea dreapta a capului,mai exact fruntea impreuna cu ochiul drept. Nu ma doare tare, dar cand ma ridic de jos ma sageata ochiul si fruntea.am avut sinuzita.pot sa am iarasi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,se prea poate

| MiruD a răspuns:

Se poate sa ai din nou. Eu zic mai degraba sa nu fi tras un curent puternic. Sunt tare periculoase astea. Mergi la medicul de familie.

| UIV27 explică (pentru MiruD):

Dar pot sa am ceva grav, gen cancer?

| MiruD a răspuns (pentru UIV27):

Doamne fereste. Nu. Nici in gluma sa nu zici asta!

| UIV27 explică (pentru MiruD):

Acuma ma doare toata fruntea si este o durere sagetatoare

| MiruD a răspuns (pentru UIV27):

Ai luat o pastila ceva? nurofen, no-spa... ceva sa iti treaca. Si mergi la medic!

| UIV27 explică (pentru MiruD):

Nu am luat nimic.dar pot sa am sinuzita daca nu am Nasul infundat? cand apas pe frunte simt o presiune care coboara in nas.

| MiruD a răspuns (pentru UIV27):

S-ar putea sa fie sinuzita. Mergi macar la farmacie si explica-i farmacistei. Ea va sti ce sa iti dea. Si da, poa´ sa fie sinuzita, pentru ca daca nu iti trece cu pastile, trebuie sa mergi la spital, unde iti baga niste furtune...Nu stiu exact!

| szandika a răspuns:

Da