| FlorinSilviuBac a întrebat:

De vreo 2 saptamani ma simt foarte nasol la nivelul abdomenului, am dureri sub coasta dreapta, stanga, cateodata jos catre testicule; durerea nu este de intensitate mare intotdeauna dar o simt si sunt foarte jenat si e foarte sacaitoare. Am operatia de apendicita facuta in urma cu 4 ani si cam in zona aia simt durere incontinua, o amorteala. Nu am probleme cu pofta de mancare sau varsaturi dar e foarte frustranta durerea si as dori sa aflu care ar putea fi cauza... Daca cineva a manifestat astfel de dureri/sau orice alt cunoscator il rog frumos sa raspunda la mesajul meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Gabbriell a răspuns:

Cel mai bine te duci la medicul de familie pentru un consult.

| FlorinSilviuBac explică (pentru Gabbriell):

Am fost la medicul de familie la cateva zile dupa ce am simtit durerile si acesta mi a spus ca am probleme la coloana si mi a prescris sa iau tramadol si un unguent. Mi se pare destul de ciudat, cred ca cel mai bine ar fi sa ma duc la un medic gastroenterolog sa ii spun simptomele si sa vad cum se poate rezolva situatia...

| caramela a răspuns (pentru FlorinSilviuBac):

Bunahappy
Mai bine cere o trimitere catre un medic internist si rezolvi situatia.
Eventual poti face un ecograf abdominal.
O zi bunahappy